Ona i Onna

Cykl dziesięciu spotkań z polskimi autorkami pt. „Ona i Onna” pod patronatem Stowarzyszenia Fabryka Pisarzy. Ciekawe rozmowy o twórczości i życiu uświetnione pięknymi zdjęciami.

Wyjątkowy cykl rozmów pt. „Ona i Onna” z piszącymi kobietami. Spotykam się z kobietami pisarzami i rozmawiam z nimi na tematy związane z ich twórczością, ale co z pewnością wyróżnia nasze rozmowy to skupienie się również na tematach związanych z kobiecością. Mamy zatem do czynienia z zupełnie nowatorską formułą spotkań literackich. Co to znaczy być kobietą autorem? Autorką? Co to znaczy pobudzać do życia kobiece postaci? Czy jest coś takiego jak kobiece pisanie? Czy kobieta pisze inaczej? Czy trudniej jest pisać kobietom? To oczywiście tylko część pytań, jakie pojawiają się w rozmowach. Nad każdą rozmową czuwa inna znana kobieta pisarka, która jest dobrym duchem tych rozmów i inspiracją do dyskusji.

Zapraszam do oglądnięcia zapowiedzi rozmów. Całe rozmowy dostępne na mojej stronie Fb oraz na stronie Stowarzyszenia Fabryka Pisarzy.

  • Odcinek 1 – Kamila Mitek – „Na śniadanie… tort szpinakowy”, „Pożar w mojej głowie”
  • Odcinek 2 – Katarzyna Kowalewska – „Pudełko z pamiątkami”
  • Odcinek 3 – Anna Ziobro – „Tysiąc kawałków”
  • Odcinek 4 – Paulina Kowalczyk – „Kawa o zapachu lawendy”
  • Odcinek 5 – Malwina Ferenz – „Szpital na peryferiach”

Odcinek 6 – Agnieszka Baron – „W sieci kłamstw”